Valget til allergiske pusekatter
Våtfôret med kalkun og and passer også til pusekatter med generell allergi. Kattens naturlige kost består i hovedsak av dyreproteiner, og derfor inneholder også dette smakfulle fullfôret hele 70 % fersk kalkun og and!
Alle de kjøttholdige og naturlige Purenatural-våtfôrene sørger for kattens velvære på en allsidig måte, fra tarmens funksjon til hudens og pelsens velvære.
- En stor andel av ferskt kjøtt
- Inneholder alle nødvendige vitaminer, sporstoffer samt livsviktig taurin
- Hypoallergeniske – ingen av de vanligste årsakene til allergi
- Ingen kunstige farge- og smaksstoffer eller konserveringsmidler.
Katten er i utgangspunktet et ørkendyr, og derfor har den en dårlig tørstfølelse. I naturen dekker byttedyrene en løvedel av væskebehovet til de små rovdyrene, men huskatter kan være utsatt for uttørking, som er en risiko for din silkemyke lille venn. Derfor er det fornuftig og også gi tigerkatten våtfôr, slik at katten din får den væsken den trenger direkte i maten. I tillegg passer våtfôrenes delikate konsistens også til katter som er kjent for å være kvalitetsbevisste!
50 % kalkun (hjerte, kjøtt, lever, nakke), 28,7 % kraft, 20 % and (hjerte, mage, nakke), 1 % mine - raler, 0,1 % linolje, 0,1 % MOS, 0,1 % FOS.
Råprotein 10,4 %
Råolje og fett 5,4 %
Råaske 2,4 %
Råfibre 0,4 %
Væske 79 %
NFE 2,4 %
Metaboliserbar energi 96,77 kcal/100 g
Kalcium 0,24 %
Fosfor 0,17 %
D3-vitamin (3a671) 200 I.U., sink (sinksulfatmonohydrat 3b605) 25 mg, mangan (mangansulfatmonohydrat 3b503) 1,4 mg, jod (vannfri kalsiumjodat 3b202) 0,75 mg, kobber (kob ber(II)sulfat, pentahydrat 3b405) 1 mg, taurin (3a370) 1500 mg.
Artikelnr:
105894
Kategori:
Opprinnelsesland:
Germany
Størrelse:
100 g
Merke:
Protein:
10.4 %
Fett:
5.4 %
Smak:
Kalkun / And
Fôrtype:
Fullstendig ernæring
Diettbehov:
Kresen / Kornfri / Sterilisert
Kjæledyrets størrelse:
alle størrelser
Matkonsistens:
Pate
Alder/Livsstadie:
Voksen / Senior
Hannkatt 14 år elsker denne
Vår kastrerte hannkatt elsker denne. Han får også Pure Natural tørrfôr for kastrerte seniorkatter med turkey. Dette våtfôret falt også i smak.
Katten vår er piggere og sunnere takket være denne
Vår katt, nå 13 år gammel, har ikke likt våtfôr noe særlig, men vi innså at hun nok trenger det nå. Vi prøvde noen forskjellige, og når vi kom til Pure natrual så ble hun helt i ekstase og gleder seg til hver måltid. Hun har nå spist den i en drøy måned, og hun er mer alert, pelsen er finere, øyene klarere og hun virker mye piggere enn tidligere. Vi veksler mellom Pure natural Chicken & Salmon, Turkey & Duck og Chicken.
Kan virkelig anbefales!
Av Anne Revheim Hamre - 02.04.2023
kunne være mer saus , ikke så fast konsistens . ellers så var det godt , god smak for katten.